Aktori gjendet i vdekur – po përjetonte simptoma të Coronavirusit

Aktori gjendet i vdekur – po përjetonte simptoma të Coronavirusit

Aktori dhe mundësi, Thomas Lister Jr., i njohur gjerësisht si “Tiny”, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij pasi përjetoi simptoma të COVID-19, tha menaxherja e tij për CNN, transmeton Insajderi.

62 vjeçari u sëmur para një jave, por sipas menaxheres, Cindy Cowan, simptomat e tij u përkeqësuan shumë shpejt.

“Nuk mund të merrte frymë dhe ndihej shumë i plogësht”, tha ajo.

“Ndodhi shumë shpejt”, shtoi Cowan.

Lister ishte i njohur për rolin e tij si Deebo në filmat “Friday” ku luante me Ice Cube. Ai po ashtu u paraqit edhe krah Hulk Hogan në filmin me mundës “No Holds Barred”. /Insajderi.com