Aktori i “The Good Doctor” hospitalizohet me COVID-19

Aktori i “The Good Doctor” hospitalizohet me COVID-19

Richard Schiff dhe bashkëshortja e tij Sheila Kelley, të dy kanë testur pozitiv me Coronavirus, lajm të cilin e ndanë në Twitter, njofton Insajderi.

“Në ditën e zgjedhjeve testova pozitiv për COVID-19. Kjo ka qenë java më e çuditshme e jetës sonë”, shkroi aktori duke lajmëruar se edhe bashkëshortja e tij është infektuar.

Të dy zbuluan në rrjetet sociale se Schiff është shtruar në spital. Schiff shkroi në Tëitter se ai po trajtohet me Remdesivir, oksigjen dhe steroid dhe “tregon disa përmirësime çdo ditë”. Kelley “është në shtëpi dhe po bën më mirë, por ende mjaft e sëmurë”, tha Schiff, shkruan Deadline, transmeton Insajderi.

Uncleshtë e paqartë saktësisht kur Schiff u shtrua në spital, por Kelley shkroi në Instagram se “72 orët e fundit kanë qenë të vështira”.

Kelley zbuloi gjithashtu se djali i tyre po lufton gjithashtu me COVID. /Insajderi.com