Aktori nga Harry Potter paditet për shkeljen e këmbës së një çiklisti

Aktori nga Harry Potter paditet për shkeljen e këmbës së një çiklisti

Sir Michael Gambon është paditur për shkeljen e këmbës së një çiklisti.

Ylli i Harry Potter, 80 vjeç, nuk e vuri re kur Land Rover i tij kaloi mbi kyçin e këmbës së Toby Clouston ndërsa ai u ul në biçikletën e tij, sipas dokumenteve të gjykatës të shikuara nga The Sun.

Ai tani po përballet me një proces gjyqësor 55,000 £ pasi viktima e tij, pretendoi se ai pësoi një thyerje të kyçit të këmbës, dëmtim të ligamenteve dhe ankth të përhershëm mendor.

  1. Clouston pretendon se makina dy ton 4×4 u rëndua mbi këmbën e tij jashtë shtëpisë së tij në Shepherds Bush, West London, në Prill 2017.

Sir Michael, i cili luajti drejtorin e Hogëarts Albus Dumbledore në filmat Harry Potter, dyshohet se vazhdonte të voziste derisa Clouston i bërtiti atij për të ndaluar.

Në letrat e paraqitura në gjykatën e qarkut të Londrës Qendrore, Tom Collins, për Z. Clouston, tha: “Land Rover i cili po drejtohej nga Sir Michael Gambon u fut në z. Clouston, duke kaluar mbi këmbën e tij të djathtë.

“Si rezultat ai ra në të majtë të tij me biçikletën midis këmbëve të tij, në një makinë të parkuar”.

“Sir Michael vazhdoi përgjatë rrugës derisa Z. Clouston arriti të tërheqë vëmendjen e tij”.

Collins shtoi se Z. Clouston tani ka vështirësi në ushtrime dhe në këmbë.

Ai gjithashtu tha se kishte “ankthe udhëtimi” dhe shqetësime për makinat gjatë çiklizmit, me gjendjen e tij që “me gjasë mund të jetë e përhershme”, tha avokati./Insajderi.com

Mirror