Aktori zbulon historinë e tij: “Më la pa ndjenja dhe abuzoi me mua”

Aktori zbulon historinë e tij: “Më la pa ndjenja dhe abuzoi me mua”

Matthew McConaughey zbuloi se ai ishte ngacmuar si adoleshent nga një burrë tjetër në librin e tij të ri, ‘Greenlights’, njofton Insajderi.

Botuar të martën, aktori, 50 vjeçar, shkroi në lidhje me incidentin e tmerrshëm në të cilin ai ishte ‘rrëzuar pa ndjenja’ nga sulmuesi i tij mashkull kur ishte 18 vjeçar dhe u sulmua.

Ylli i “Dallas Buyer’s Club” shton se ai ishte ‘në pjesën e pasme të një furgoni’ kur ndodhi sulmi.

McConaughey gjithashtu tregon se ai ishte shantazhuar për të bërë seks për herë të parë kur ishte 15 vjeçar.

“Isha i sigurt se do të shkoja në ferr për seks paramartesor”, shkroi ai për shantazhin.

Ai renditi sulmet si pjesë e kujtimeve kryesore nga e kaluara e tij.

“Kam marrë disa plagë në këtë udhëtim njerëzor”, shkroi ai.

“Më kanë rrahur me kamxhik derisa prapanica më gjakoste sepse kisha bërë një tatuazh të Cracker Jack kur isha dhjetë vjeç”, shtoi ai, si dhe pranoi “e vetmja gjë që kam ditur ndonjëherë se doja të isha ishte baba”.

Sidoqoftë, megjithë incidentet traumatike, aktori përsëri ka një pikëpamje pozitive për jetën.

“Nuk jam ndjerë kurrë si viktimë. Kam shumë prova që bota po planifikon të më bëjë të lumtur”, shkruan ai në libër.

Kjo është hera e parë që aktori ka folur publikisht për të dy incidentet, po në të kaluarën ka mbështetur shumë organizata bamirëse për viktimat e sulmeve seksuale. /Insajderi.com

Burimi: Daily Mail