Aktorja e famshme italiane ndërron jetë në moshën 70 vjeçare

Aktorja e famshme italiane ndërron jetë në moshën 70 vjeçare

Aktorja dhe skenaristja italiane Daria Nicolodi ka vdekur në moshën 70 vjeç.

Shkaku i saj i vdekjes është ende i panjohur, por vdekja e saj u konfirmua nga vajza dhe aktorja tjetër Asia Argento.

Ajo shkroi: “Pusho në paqe nënë e dashur.

“Tani ju mund të fluturoni e lirë me shpirtin tuaj të shkëlqyeshëm dhe nuk do të kesh më vuajtje. Unë do të përpiqem të vazhdoj për nipërit dhe mbesat tuaja të dashura dhe veçanërisht për ty që kurrë nuk do të doje të më shihje të pikëlluar.”

Azia shtoi: “Edhe nëse pa ty më mungon toka nën këmbët e mia dhe ndjej se e kam humbur pikën e referimit të vërtetë”.

“Unë jam afër të gjithë atyre që e kanë njohur dhe dashur. Unë do të jem gjithmonë Azia jote, Daria.”

Daria ka lindur në Firence në vitin 1950, karriera e saj shtrihet në dekada dhe mburret me gati 40 kredi aktrimi./Insajderi.com

Mirror