Albert Bunjaki e zbulon një ‘skandal’ që ndodhi pas vëllazërores, Kosova – Shqipëria

Albert Bunjaki e zbulon një ‘skandal’ që ndodhi pas vëllazërores, Kosova – Shqipëria

Ish-trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki ka zbuluar një detaj të ndeshjes Kosova – Shqipëria, “vëllazërores” që në nëntor të 2015-tës u luajt në Prishtinë.

Bunjaki ka treguar se trajneri i Shqipërisë asokohe, Gianni De Biasi dhe asisitenti i tij, Paolo Tramezzani pas ndeshjes kishin tentuar që t’i bindin disa lojtarë që të luanin për Kombëtaren e Shqipërisë

Kosova luajti një miqësore me Shqipërinë në nëntor të vitit 2015 në Prishtinë, ndeshje e cila mblodhi hiç më pak se 30 mijë shikues.

Lexoni më shumë në Insporti