Albin Kurti tregon për gjendjen e tij shëndetësore

Albin Kurti tregon për gjendjen e tij shëndetësore

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar se tashmë është më mirë më shëndet, se që ishte javë më parë.

Ai në Pressing ka treguar se si e kuptoi se kishte probleme me mushkëri, teksa tha se është trajnuar mirë nga mjekët e QKUK-së.

“Sot jam shumë më mirë se përpara, sepse më trajtuan mirë në spital. Kisha më shumë se një muaj që kisha therrje në gjoks, dhe e mata zemrën, dhe në fund e kuptova që kishte qenë problem në mushkëri”, ka thënë Kurti.