Albumet dhe këngët më të mira për 2020

Albumet dhe këngët më të mira për 2020

Albumi i patrembur dhe eksperimental i Fiona Apple Fetch The Bolt Cutters është emëruar albumi i preferuar i kritikëve të muzikës për vitin 2020.

Punisher i tmerrshëm dhe sardonik i Phoebe Bridgers doli i dyti, me Folklore i Taylor Sëift që zuri vendin e tretë.

Kënga e Cardi B dhe Megan Thee Stallion, ËAP, u emërua kënga më e mirë e vitit.

Kënga, e cila kryesonte top listat në të dy anët e Atlantikut, kishte tekstin më të googluar të vitit falë qëndrimit të tij të qartë (dhe kreativ) për çlirimin seksual.

Megan Thee Stallion gjithashtu shënoi këngën e dytë më të popullarizuar të vitit me këngën e saj Savage. Kënga, e cila përfshin Beyoncé, vendasin tjetër nga Houston, i ka dhënë reperit katër nominime Grammy në janar./Insajderi.com

BBC News