Ambasadori britanik takohet me Haradinajn, diskutojnë për postin e presidentit dhe zgjedhjet

Ambasadori britanik takohet me Haradinajn, diskutojnë për postin e presidentit dhe zgjedhjet

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, është takuar me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Biseduan për planin e Haradinajt i cili synon postin e presidentit.

Si dhe diskutuan për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Unë fola me Ramush Haradinaj sot për planet e tij si një kandidat për President dhe për për qasjen e Mbretërisë së Bashkuar ndaj zgjedhjeve nesër.

 

I spoke to Ramush Haradinaj today about his plans as a Presidential candidate and to hear about AAK’s approach to the elections tomorrow.

Posted by Nicholas Abbott on Saturday, 13 February 2021