Ambasadori italian uron myslimanët për Fitër Bajramin

Ambasadori italian uron myslimanët për Fitër Bajramin

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Ai uroi që të ketë harmon e paqe mes kulturave dhe komuniteteve

”Shpresojmë që fryma e Ramazanit të mbizotërojë në Kosovë dhe në botë, duke sjellë harmoni dhe paqe shumë të nevojshme mes kulturave dhe komuniteteve”, ka shkruar ambasadori në në Twitter.

Shumë përfaqësues ambasadash në Kosovë kanë uruar besimtarët për ketë festë që vjen pas agërimit të muajit të Ramazanit. /Insajderi.com