Ancelotti shpreh keqardhje për Van Dajk-in

Ancelotti shpreh keqardhje për Van Dajk-in

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti, ka shprehur keqardhje për qendërmbrojtësin e Liverpoolit, Virgi van Dajk.

Ylli i klubit anglez ka pësuar lëndim mund ta humbë gjithë sezonin me kampionin e PremierLiges.

“Na vjen keq vërtet për dëmtimin e Virgil van Dijk. Secili prej nesh shpreson se ai mund të shërohet shpejt dhe mire”, tha Ancelotti, raporton Goal.

Po ashtu ai tha se “Nuk ishte për të lënduar Virgil van Dijk. Të them se ishte e paramenduar, dhe kjo dhe ajo, për mendimin tim, është shumë. Virgil van Dijk e di këtë ”. /Insajderi.com