Animatori i SpongeBob SquarePants ndërron jetë

Animatori i SpongeBob SquarePants ndërron jetë

Animatori i SpongeBob SquarePants Tuck Tucker ka vdekur në moshën 59 vjeç, kanë konfirmuar familja e tij.

Shkrimtari dhe animatori me bazë në ShBA, i njohur për punën e tij në SpongeBob SquarePants dhe Hey Arnold! ndërroi jetë më 22 dhjetor.

Familja e tij zbuloi lajmin tragjik në mediat sociale, por shkaku i vdekjes nuk u zbulua.

“Me një zemër të rëndë dhe të thyer që familja Tucker njofton vdekjen e Tuck Tucker, babait, burrit, birit, vëllait dhe xhaxhait. Ne e dimë se ai ishte i dashur nga të gjithë ata që takoi,” lexonte deklarata.

“Në vend të vizitave, nëse keni kujtime të Tuck që do të donit të tregonit në kronologjinë e tij, familja do ta vlerësonte shumë duke i lexuar ato.

“Një nekrologji do të vijë, megjithatë, ju lutemi na ndihmoni të informojmë të gjithë ata që e njohën duke shpërndarë këtë post,” shkroi një anëtar i familjes./Insajderi.com

Mirror