Anulohet festivali i Rock-ut në Gjermani, dyshime për sulm terrorist

Anulohet festivali i Rock-ut në Gjermani, dyshime për sulm terrorist

Një festival i muzikës rock në Gjermaninë Perëndimore, Rock am Ring, po evakuohet pas një “kërcënimi terrorist”.

Fansat filluan të dilnin nga vendi i ngjarjes në Nuerburg pasi organizatorët u kërkuan të largoheshin “në një mënyrë të qetë dhe të kontrolluar”, transmeton Klan Kosova.

“Për shkak të një kërcënimi terrorist, policia na ka këshilluar që ta ndërpresim festivalin,” thanë fansat.

Një bombë në një koncert në Manchester mori 22 persona muajin e kaluar./KK