Arkadiusz Milik ka marrëveshje me Roman?

Arkadiusz Milik ka marrëveshje me Roman?

Sulmuesi polak Arkadiusz Milik, ka arritur marrëveshje me Romën. Roma është duke negociuar me Napolin për shifrën e transferimit të tij.

Mediat në Itali, raporton se Milikut i është ofruar nga Roma një kontratë me pagë vjetore pesë milionë euro plus bonuse. Por deri te finalizimit i transferimit ka mbetur arritja e marrëveshjes mes dy klubeve transmeton Insajderi.

Milik 26-vjeçar ka kontratë me Napolin deri në verën e vitit të ardhshëm. Ai te Napoli ishte transferuar nga Ajaxi në verën e vitit 2016 për 32 milionë euro.

Për Milik, të interesuar dhe shumë konkret ishin edhe drejtuesit e ekipit te Juventus, por ata kanë shumë pis për të ndjekur, ndërsa Roma është fokusuar prej kohësh tek sulmuesi polak./Insajderi.com.