Arrestohen dy person për vjedhje në objektin e OSBE-së.

Arrestohen dy person për vjedhje në objektin e OSBE-së.

Dy të dyshuar burra janë arrestuar dhe dy të tjerë ndodhen në arrati për vjedhje në objektin e OSBE-së.

Rasti që është cilësuar “vjedhje e rëndë” ka ndodhur në rrugën “Enver Miftari” në Gjilan rreth orës 18:00 të ditës së diel.

Policia njofton se me vendim të prokurorit dy të arrestuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.