fbpx

Arrestohet babai që e plagosi djalin e tij në Ferizaj

Arrestohet babai që e plagosi djalin e tij në Ferizaj

Sot rreth orës 07:20 një djalë në Ferizaj është plagosur nga babai i tij.

Lidhur me këtë rast, Prokuroria Themelore në Ferizaj, saktësisht Departamenti për Krime të Rënda, ka njoftuar se Policia ka arrestuar të dyshuarin R.M., dhe i njëjti me vendim të prokurorit është ndaluar për 48 orë.

Sipas informacioneve të para, i njëjti dyshohet që sot, pas një mosmarrëveshjeje ka plagosur djalin e tij. I dëmtuari është dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe  gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Ndërkaq zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi, i ka thënë Insajderit se viktima është plagosur në këmbë.

“Rasti ka ndodh rreth orës 07:20. Është një plagosje në familje. Prindi e ka plagos djalin e tij me armë. Për momentin këto janë informatat. Lëndimet nuk janë të rënda. Ai është jashtë rrezikut për jetë. Në këmbë e ka një plagë”, ka thënë Gashi. /Insajderi.com