Arrestohet nëna që keqtrajtoi fëmijën e saj në prani të policëve

Arrestohet nëna që keqtrajtoi fëmijën e saj në prani të policëve

Një grua është arrestuar të martën në Graqanicë të Prishtinës nën dyshimin se ka keqtrajtuar fëmijën e saj në prezencë të zyrtarëve policorë.

Sipas policisë, fëmijë ka pranuar trajtim mjekësor.

Rasti është hapur si “Keqtrajtim dhe lënie e fëmijës”.

“Graqanicë, Prishtinë 18.05.2021-11:40. Është arrestuar e dyshuara femër pasi që e njëjta pas një mosmarrëveshje me bashkëshortin e saj i është vërsulur fëmijës së saj në prezencën e zyrtarëve policor. Fëmija ka pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

E dyshuara me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./Insajderi.com