Arrestohet vozitësja e veturës që i shkeli tre këmbësorë në Lipjan

Arrestohet vozitësja e veturës që i shkeli tre këmbësorë në Lipjan

Policia e Kosovës e ka arrestuar vozitësen e veturës e cila dje i ka përplasur tre këmbësorë në Lipjan, dy femra dhe një djalë 6-vjeçar.

Ata të tre janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Ndërkaq vozitësja e veturës, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.