Arrihet marrëveshja, Chelsea pajtohet të paguajë 24 milionë për Edouard Mendy

Arrihet marrëveshja, Chelsea pajtohet të paguajë 24 milionë për Edouard Mendy

Chelsea është pajtuar që të paguajë 24 milionë euro për portierin e Rennes, Edouard Mendy, shkruan Goal, njofton Insajderi.

29 vjeçari ka arritur një marrëveshje verbale për një kontratë pesë vjeçare me londinezët dhe është gati të kompletojmë dokumentacionin e duhur.

Ka më se një muaj që Chelsea ka filluar bisedimet për të siguruar shërbimet e senegalezit./Insajderi.com