Arsenal nis bisedimet me Wolves për Ruben Neves

Arsenal nis bisedimet me Wolves për Ruben Neves

Klubi anglez, Arsenal ka nisur bisedimet me Wolverhampton Wanderers për mesfushorin Ruben Neves, transmeton Insajderi.

E ardhmja e portugezit mbetet e padefinuar pas largimit të trajnerit Nuno Espirito Santos.

Mesfushori ka një numër atributesh që do t’i përshtateshin stilit të lojës së “Topçinjëve”, duke përfshirë pasimet e gjata dhe goditjet e lira.

Përveç Neves, Arsenali ka shprehur interesim edhe për mesfushorin e Brighton, Yves Bissouma, i cili tashmë ka shprehur interesimin e tij për tu transferuar në veri të Londrës./insajderi.com