Arsenali dhe Newcastle publikojnë formacionet zyrtare

Arsenali dhe Newcastle publikojnë formacionet zyrtare

Newcastle United dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 34-të në Premier League, përcjell Insajderi.

Loja pritet të zhvillohet në stadiumin “St. James’ Park’”, me fillim nga ora 15:00, ku Arsenali luan si mysafir.

Në këtë takim nga minuta e parë pritet të luajë edhe futbollisti shqiptar Granit Xhaka.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.

Newcastle do të luajë më formacionin 5-3-2, ndërsa Arsenali 4-2-3-1.

Newcastle: Dubravka; Murphy, Fernandez, Clark, Dummett, Ritchie, Shelvey, Longstaff, Almiron, Wilson, Saint-Maximin.

Arsenal: Ryan; Bellerin, David Luiz, Gabriel, Xhaka, Elneny, Ceballos,Willian, Odegaard, Martinelli; Aubameyang./Insajderi.com.