Arsenali e mbyll 2017-tën me barazim, ndalet nga West Bromi [Video]

Arsenali e mbyll 2017-tën me barazim, ndalet nga West Bromi [Video]

Arsenali ka barazuar 1 me 1 me West Bromwich Albionin në xhiron e 21-të në Premier Ligë për të mbetur një hap prapa në ndjekjen e katër ekipeve të para në tabelë.

Të dy golat erdhën në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes. Alexis Sanchez kaloi Arsenalin në epërsi në minutën e 83-të, ndërsa pesë minuta më pas Jay Rodriguez barazoi gjithçka nga penaltia.

Në tabelën e Premier Ligës, Arsenali ka 38 pikë dhe mbetet në pozitën e pestë. I katërti është Liverpooli me 41 pikë, ndërsa Manchester Unitedi është i treti me 44 pikë.

Shtatë pikë para Arsenalit është Chelsea në pozitën e dytë, kurse Manchester City mbetet shumë larg në krye me 59 pikë.

https://www.dailymotion.com/video/x6ch110

https://www.dailymotion.com/video/x6ch18z