Arthur Melo do të dënohet nga Barcelona, pas refuzimit që të rikthehet në klub

Arthur Melo do të dënohet nga Barcelona, pas refuzimit që të rikthehet në klub

Mesfushori nga Brazili, Arthur Melo, ka refuzuar të rikthehet në klubin e tij, Barcelona, pas transferimit të tij tek ekipi i Juventus. Josep Bartomeu, ka treguar hapat që do të marrë klubi i Barcelonës, për këto veprime të lojtarit.

“Janë veprime të papranueshme, ai nuk është justifikuar për veprimet e tij, Ai duhet të kthehej tek bashke lojtaret e tij, për ndeshjet e Ligës së Kampionëve” tha Bartomeu, transmeton Insajderi.

“Ne do ta dënojmë atë me gjoba, pasi ai nuk ka dhënë asjnë arsyetim, p[ërveç se nuk do të kthehet më në ekip” përfundoi Josep Bartomeu.

Arthur Melo është shkëmbyer me Miralem Pjanic dhe duket se ky shkëmbim ka ndodhur pa dëshirën e tij, sepse ai e kishte ëndërr që të luante për klubin e Barcelonës./Insajderi.com.