Anëtari i partisë së Mimoza Kusari-Liles e quan lopë Adem Demaçin

Anëtari i partisë së Mimoza Kusari-Liles e quan lopë Adem Demaçin

Asamblisti i Alternativës dhe anëtari i kryesisë së kësaj partie në Gjakovë, Hasan Krasniqi ka ofenduar rëndë veprimtarin e shquar të çështjes kombëtare Adem Demaçin duke e quajtur lopë.

Ai në një postim në llogarinë e tij Facebook, ka kujtuar një fjalim të Rugovës për Demaçin. Por ai Demaçit iu ka referuar si lopë.

“Rugova për këtë Lopën që vdiq (Demaçin)”, ka shkruar ai teksa më poshtë është një fjalim i shkëputur nga Rugova ku përmendët edhe Demaçi.