“Asgjë pa Ronaldon” – tifozët tallen me Zidanen dhe e kërkojnë shkarkimin e tij

“Asgjë pa Ronaldon” – tifozët tallen me Zidanen dhe e kërkojnë shkarkimin e tij

“Jam shumë i lumtur të kthehem në shtëpi. Dua ta kthej këtë klub aty ku e ka vendin”. Kjo kishte qenë deklarata e Zinedine Zidane kur ishte kthyer te klubi madrilen në mars të këtij viti.

Në mënyrë të befasishme, Zidane kishte pranuar ftesën e Real Madridit për t’u rikthyer si trajner i ‘Los Blancos’, shkruan Insporti

Francezi ishte larguar vetëm nëntë muaj më herët, por u kthye pas ftesës nga presidenti Florentino Perez, derisa gjiganti madrilen po vuante si në Spanjë ashtu edhe në Evropë.

Lexoni më shumë