Atdhe Arifi: Nëse isha largu nga VV-ja, më kish ardhë marre me i shku te varri

Atdhe Arifi: Nëse isha largu nga VV-ja, më kish ardhë marre me i shku te varri

Atdhe Arifi, shok i Astrit Deharit, ka rrëfyer për InDoks, momentin kur u pa për herë të fundit me Astritin dhe fjalët që ia kishte thënë ai.

Dokumentarin e plotë mund ta shikoni këtu

Atdheu shpalosi edhe momentet kur në ditën e arrestimit të tyre dhe momentet e shakave që i kishte bërë Astriti.

Por, Atdhe Arifi, ka kritikuar të gjithë ata që u larguan nga Lëvizja Vetëvendosje, duke thënë se do ti kishte ardhur marre, që të shkonte tek varri i Astrit Deharit, dhe nëse nuk do të ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Dokumentarin e plotë mund ta shikoni këtu

InDoks | Shuarja e një idealisti

InDoks | Shuarja e një idealistiKush ishte Astrit Dehari? Si e la Zvicrën ideale për idealin e Kosovës? Si ishte bërë një aktivist i jashtëzakonshëm?Si e kujtojnë shokët e tij?Na ndiqni në RTV Dukagjini dhe Live në Insajderi

Posted by Insajderi on Sunday, 11 November 2018