Atlanta mposht me një pikë diferencë kanadezët e Torontos – rezutatet në NBA

Atlanta mposht me një pikë diferencë kanadezët e Torontos – rezutatet në NBA

Atlanta Hawks shënoi fitore shumë të ngushtë me rezultatin 121:120 ndaj Toronto Raptors mbrëmë në ndeshjen e NBA-së ndërsa Tony Snell shënoi tre-pikësh gjatë sirenës në Florida, njofton Insajderi.

Qendërmbrojtës i Hawks, Trae Young shënoi 37 pikë në arenën “Amalie”.

Sulmuesi italian Danilo Gallinari shënoi 20 pikë për Hawks ndërsa Kevin Huerter shënoi 19 pikë për të kontribuar në fitore. Qendërmbrojtësi i Hawks shënoi 9 pikë dhe pati 19 kërcime.

Qendërmbrojtësi i Raptors, Norman Powell shënoi 33 pikë ndërsa Chris Boucher kishte 29 pikë për Toronton.

Dy lojtarë të Torontos, Kyle Lowry dhe Aron Baynes, regjistruan “double-double” secili në Florida.

Lowry shënoi 17 pikë dhe regjistroi 12 asiste ndërkaq Baynes 11 pikë dhe 15 kërcime.

Atlanta është në vendin e tetë në Konferencën Lindore, me 17 fitore dhe 20 humbje. Toronto Raptors ka 17 fitore dhe 20 humbje.

Qendërmbrojtësi i Philadelphia 76ers, Korkmaz shënon 16 pikë

Qendërmbrojtësi turk i Philadelphia 76ers, Furkan Korkmaz shënoi 16 pikë ndërsa 76ers fitoi kundër Bulls me rezultatin 127:105 në Chicago.

Lojtari më i spikatur në skuadrën e Philadelphia 76ers ishte Tobias Harris me 24 pikë.

Dwight Howard shënoi 18 pikë dhe 12 kërcime për 76ers. Lauri Markkanen i Bulls shënoi 23 pikë. Zach LaVine shënoi 19 pikë ndërsa Coby White 18 pikë.

76ers kryeson Konferencën Lindore me 25 fitore dhe 12 humbje. Bulls patën humbjen e 19-të të sezonit por Chicago fitoi 16 ndeshje.

– Rezultatet:

Charlotte Hornets – Detroit Pistons 105:102

Toronto Raptors – Atlanta Hawks 120:121

Brooklyn Nets – Boston Celtics 121:109

Milwaukee Bucks – New York Knicks 134:101

New Orleans Pelicans – Minnesota Timberwolves 105:135

Chicago Bulls – Philadelphia 76ers 105:127

Miami Heat – Orlando Magic 111:103

Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 116:108

Los Angeles Clippers – Golden State Warriors 130:104

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 121:127

Sacramento Kings – Houston Rockets 125:105

/Insajsderi.com