Autopsia e Diego Maradona nuk tregon shenja të narkotikëve apo drogave ilegale

Autopsia e Diego Maradona nuk tregon shenja të narkotikëve apo drogave ilegale

Autopsia e Diego Maradona ka zbuluar se legjenda e Argjentinës nuk kishte shenja të konsumimit të alkoolit ose narkotikëve në kohën e vdekjes së tij.

Fituesi i Kupës së Botës 1986 vdiq nga një sulm në zemër më 25 nëntor në moshën 60 vjeç.

Autopsia tha se Maradona kishte probleme me veshkat, zemrën dhe mushkëritë e tij.

Ishte urdhëruar si pjesë e një hetimi mbi vdekjen e Maradonës për të parë nëse kishte ndonjë neglizhencë në kujdesin shëndetësor që i ishte siguruar.

Maradona, i konsideruar gjerësisht si një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, kishte një operacion të suksesshëm në një mpiksje gjaku në tru në fillim të nëntorit dhe do të trajtohej për varësi nga alkooli./Insajderi.com

BBC News