Avni Arifi raporton para Komisionit për dialogun me Serbinë

Avni Arifi raporton para Komisionit për dialogun me Serbinë

Shefi i Grupit negociator me Serbinë, Avni Arifi sot raporton para Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Raportimi ka të bëjë me rrjedhën e bisedimeve Kosovë–Serbi dhe vjen tre ditë pas arrestimit të të ashtuquajturit drejtor i Zyrës serbe për Kosovë, Marko Gjuriq.

Ndryshe, Arifi do të raportojë në Komision në ora 14:00.