Bajqinovci: I erdh fundi pushtetit 20 vjeçar

Bajqinovci: I erdh fundi pushtetit 20 vjeçar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, e ka cilësuar “fund” siç tha ai “keqpërdorimet dhe keq-menaxhimin institucional për 20 vjet”.

Përmes një postimi në Facebook, Bajqinovci, tha se “erdhi fundi qeverisë ilegale”.

“I erdhi fundi qeverisë ilegale, skandaloze, korruptive dhe tmerrësisht të keqe”, ka shkruar ai në Facebook.

Kuvendi i Kosovës po mban seancë për ta kaluar projekt-buxhetin për vitin 2021. /Insajderi.com