Bajrami përballë gjeorgjianit Abuladze

Bajrami përballë gjeorgjianit Abuladze

Boksieri shqiptar me rezidencë në Zvicër, Tefik Bajrami rikthehet sërish në ring, por këtë herë jo në Podujevë, ku më 3 tetor të vitit të kaluar mbrojti titullin e kampionit të Evropës.

Boksieri i njohur shqiptar, me nofkën ‘Uragani shqiptar’, do të ndeshet të shtunën më 2 prill, kundër gjeorgjianit, Grigol Abuladze.

Bilanci i kundërshtarit të tij është 23 fitore dhe 5 humbje.

Meçi zhvillohet në Luzern.

tefiku