Barcelona e zbulon të ardhmen e dy yjeve të saj

Barcelona e zbulon të ardhmen e dy yjeve të saj

Drejtori i Barcelonës, Ariedo Braida, ka insistuar se Andres Iniesta nuk do t’i bashkohet klubit italian Juventus.

Po ashtu, Braida ka lënë të kuptohet se mesfushori tjetër i Barcçes, Andre Gomes, nuk është në shitje, i cili po ashtu kërkohet nga Juventus.

Raportohet se Juve kishe shpresuar ta shfrytëzonte mos sigurinë e Iniestas rresh së ardhmes, si dhe vështirësitë e Gomesit për zënë vend në Barcelonë, por Braida sugjeron se dyshja nuk do të shkojë askund.

“Iniesta në Juventus? Jo. Lojtarët e Barçes nuk janë në treg. Iniesta do të qëndrojë me ne”, ka thënë ai./Express/