Barcelona me vendim befasues, Messi nuk luan kundër Interit

Barcelona me vendim befasues, Messi nuk luan kundër Interit

Barcelona do të luajë pa Lionel Messin dhe Gerard Piquen të martën ndaj Interit në Ligën e Kampionëve.

Pos tyre, te Barcelona nuk do të paraqitet as Jordi Alba.

Në vend të yjeve të mëdha, Barcelona për ndeshjen e fundit të Grupit F ka udhëtuar me lojtarë të rinj.

Barça tashmë ka siguruar kualifikimin tutje me 11 pikë pas pesë ndeshjeve. Për Interin kjo është ndeshje vendimtare për të vazhduar përpara.

Interi e Dortmundi luftojnë për pozitën e dytë të këtij grupi. Të dy ekipet kanë nga shtatë pikë me Interin si i dyti aktualisht për shkak të rezultateve më të mira në ndeshjet e ndërsjella. Dortmundi përballet me Slavia Pragën.

Ky është ekipi i plotë i Barcelonës për ndeshjen me Interin: Ter Stegen, Rakitic, Sergio, Tobido, Suarez, Neto, Lenglet, Wague, Griezmann, Alena, De Jong, Vidal, Umtiti, Junior, Inaki Pena, Perez, Riqui Puig, Ansu Fati, Araujo, Morer.