Barcelona mendon për Buffonin si zëvendësues të Ter Stegen

Barcelona mendon për Buffonin si zëvendësues të Ter Stegen

Juventusi dhe Gianluigi Buffon do të ndahen përfundimisht në mbyllje të këtij sezoni. Këtë lajm e ka deklaruar vetë portieri legjendar i bardhezinjve me anë të një interviste të transmetuar me “BEIN Sport”, ku ka deklaruar se e ardhmja e tij është e qartë për një largim në fundin e sezonit dhe se te Juventusi ka mbyllur ciklin e tij, njofton Insajderi.

Ndonëse 41 vjeç, portieri italian nuk ka ndërmend të tërhiqet. E ardhmja e veteranit mund të jetë në Spanjë, në një skuadër të madhe si Barcelona. Sipas asaj që raporton “Footmercato”, kohët e fundit ka pasur kontakte mes Buffonit dhe drejtuesve katalanas, të cilët e kanë projektuar portierin e Juventusit si zëvendësuesin e Ter Stegenit. Në ditët e ardhshme pritet të kemi diçka konkrete, por një marrëveshje duket afër. /Insajderi.com