Barcelona mposht Granadën

Barcelona mposht Granadën

Në ndeshjen të vlefshme për javën e 19-të në La Liga, Barcelona ka shënuar fitore të madhe ndaj Granadës me shifrat 4:0, njofton Insajderi.

Për “blaugranët” në këtë sfidë shënuan nga dy gola Messi dhe Griezmann.

Sulmuesi francez shënoi në minutat 12-të dhe 63-të, ndërsa argjentinasi realizoi në minutat 35-të dhe 42-të.

Me këtë fitore, Barcelona rikthehet në vendin e tretë me 34 pikë, teksa Granada mbetet në pozitën e shtatë me 24 pikë. /Insajderi.com