Barcelona ndalet nga Sevilla

Barcelona ndalet nga Sevilla

Me barazim 1 me 1 ka përfunduar dueli ndërmjet Barcelonës dhe Sevillas.

Klubi katalunas nuk arriti më shumë sesa një pikë si vendas në ndeshjen e tretë të La Ligas.

Dy golat e takimit u shënuan në dhjetë minutat e parë të takimit.

Fillimisht mysafirët kaluan në epërsi pas golit të Luck de Jong në minutën e tetë, ndërsa dy minuta më vonë Philippe Coutinho barazoi shifrat në 1 me 1, rezultat i cili ishte përfundimtar.

Pas këtij barazimi të dy ekipet kanë nga shtatë pikë të grumbulluara. /Insajderi.com