Barcelona nënshkruan me Maian e Sao Paulos

Barcelona nënshkruan me Maian e Sao Paulos

Barcelona ka nënshkruar me Gustavo Maia, njofton Insajderi.

Lojtari i Sao Paulo-s i ka kushtuar Barcelonës 4.5 milionë euro.

19 vjeçari sulmues po përcjellej edhe nga Altetico Madrid dhe Liverpool.

Por, ai ka zgjedhur klubin spanjoll.

Nga viti i ardhshëm Maia fillimisht do të startojë me Barcelona B, për t’u bërë pjesë e ekipit të parë në sezonin tjetër./Insajderi.com