Barcelona prezanton fanellat për sezonin e ardhshëm (FOTO)

Barcelona prezanton fanellat për sezonin e ardhshëm (FOTO)

Ekipi i Barcelona-s, sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin e ardhshëm. Ekipi blaugran vazhdon partneritetin me gjigantin, Nike, raporton Insajderi.

Barcelona edhe kësaj radhe nuk ka ikur nga ngjyrat tradicionale të saj. Lojtarët si Lionel Messi, Antonie Griezmann, Gerard Pique, Frenkie De Jong, Sergio Busquets etj, kanë marrë pjesë në prezantim të fanellave dhe kanë pozuar me fanellat e reja dhe duken shumë bukur.

Nike dhe Bacelona kanë bashkëpunim që nga viti 2018, marrëveshje nga e cila klubi spanjoll fiton hiq më pak se 155 milion euro në sezon./Insajderi.com.