Barcelona i vendos klauzolë “marramendëse” Dembeles

Barcelona i vendos klauzolë “marramendëse” Dembeles

Barcelona ka njoftuar për transferimin e Ousmane Dembeles nga Borussia Dortmundi dhe gjatë zyrtarizimit ka publikuar detajet e marrëveshjes me francezin.

Klubi spanjoll ka konfirmuar se Dembele do të bartë fanellën me numrin 11, atë që e mbante Neymari para se të transferohej te PSG-ja për 220 milionë euro.

Barça ka njoftuar se ka përfshirë një klauzolë lirimi për Dembelen që kap vlerën e 400 milionë eurove – shumë dukshëm me e lartë sesa ajo që pagoi Parisi për Neymarin.