Bashkimi ka mundur Golden Eagle Yllin pas vazhdimeve me rezultat 89:85 (20:19, 21:28, 16:12, 18:16, 14:10), në kuadër të javës së nëntë të Prince Caffe Superligës.

Bashkimi mposht Golden Eagle Yllin pas vazhdimeve

Bashkimi mposht Golden Eagle Yllin pas vazhdimeve

Bashkimi ka mundur Golden Eagle Yllin pas vazhdimeve me rezultat 89:85 (20:19, 21:28, 16:12, 18:16, 14:10), në kuadër të javës së nëntë të Prince Caffe Superligës.
Ndeshja ishte e baraspeshuar në çerekun e parë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej në rezultat, derisa përfundon 20:19. Lojë e baraspeshuar ishte edhe në periodën e dytë, megjithatë, në fund të kësaj pjesë me një seri prej 0:7, therandasit mbyllin pjesën e parë në të mirë të tyre 41:47.
Prizrenasit nuk u dorëzuan dhe ngushtuan shifrat në periodën e tretë, 16:12, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 57:59. Në 10 minutat e fundit, Bashkimi kishte epërsi deri në gjashtë pikë, por me pas Ylli e rikthen epërsinë në tre pikë. Një gjuajtje e Musab Malës, nënta sekonda para fundit, bën që ndeshja të shkojë në vazhdime. E, në vazhdime, Bashkimi ishte më i mirë dhe fiton 89:85.
Te Bashkimi më të mirët ishin Sean Hoehn me 32 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime, Musab Mala me 21 pikë, Julian Hamati me 14 pikë e 15 kërcime dhe Shaq Carter me 12 pikë e nëntë kërcime, kurse te Golden Eagle Ylli u dalluan Valon Bunjaku me 26 pikë, Cody John me 20 pikë dhe Griffin Rame me 16.
Tani të dy skuadrat kanë nga katër fitore dhe pesë humbje./Insajderi.com