Bayern vs Real – statistikat e pabesueshme

Bayern vs Real – statistikat e pabesueshme

Bayerni dhe Real Madridi janë dy prej klubeve më të mëdha në futbollin evropian dhe së bashku e kanë fituar trofeun e Kupës/Ligës së Kampionëve 17 herë. Këto dy ekipe edhe më herët janë takuar në gjysmëfinalke të garës më të madhe të futbollit evropian dhe kanë dhënë shfaqje për mbamendje.

Përgjatë hisotrisë së pasur të të dyja ekipeve, ka raste edhe të lojtarëve dhe trajnerëve që kanë punuar në të dyja klubet, kurse statistikat e tyre nga ky sezon i Ligës së Kampionëve janë impresive dhe janë dëshmi që asnjëri ekip nuk gjendet rastësisht ndër katër më të mirët në Evropë.

Lexoni statistikat dhe të veçantat e këtij dueli.