Belgjika përmbysë Danimarkën

Belgjika përmbysë Danimarkën

Belgjika ka përmbysur Danimarkën në ndeshjen e dytë të “Grupit B”.

Belgët në epërsi i kaloi Kevin De Bruyne, në minutën e 71, raporton Insajderi.

Danimarka ka dominuar Belgjikën në pjesën e parë, ku dhe kaluan në epërsi.

Por, pjesa e dytë ishte një rikthim për Belgjikën.

Në ndeshjen e parë, Belgjika e kishte mposhtur Rusinë 3 me 0, ndërsa Danimarka u befasua nga Finlanda – pas rastit të Christian Eriksen. /Insajderi.com