Belgjika siguron edhe fitoren e tretë, kësaj here kundër Finlandës

Belgjika siguron edhe fitoren e tretë, kësaj here kundër Finlandës

Belgjika ka arritur të fitoj përballjen e fundit të grupit kundër Finalndës me rezultat 2-0, shkruan Insajderi.

Pjesa e parë u karakterizua me dominim të belgëve, si në posedim të topit ashtu edhe në raste.

Por, përkundër kësaj, gola në këtë pjesë nuk u shënuan.

Goli parë për Belgjikën erdhi në minutën e 74-të nga portiere i Finlandës, Lukas Hradecky, pasi goditja e Thomas Varmaelen goditi shtyllën për tu rikthyer pataj te portiere.

Ndërsa goli i dytë dhe i fundit i takimit erdhi në minutën e 81-të të ndeshjes nga Romelu Lukaku.

Pas kësaj fitore, Belgjika renditet e para në grupin e saj me nëntë pikë të grumbulluara, ku edhe ka siguruar kalimin në fazën eleminuese të EURO 2020./insajderi.com


Belgjika shënon dhe golin e dytë kundër Finlandës

Belgjika ka arritur të shënoj edhe golin e dytë kundër Finaldës.

Goli u shënua nga Romelu Lukaku në minutën e 81-të të ndeshjes.


Belgjika kalon në epërsi ndaj Finlandës

Belgjika ka arritur të shënoj golin e parë kundër Finlanës.

Goli u shënua nga vetë portieri finlandez, Lukas Hradecky, pasi goditja me kokë e Varmaelen goditi shtyllën për tu rikthyer pastaj te portier.

Ky gol u shënua në minutën e 75-të të ndeshjes.


Fillon pjesa e dytë e ndeshjes


Përfundon pa gola pjesa e parë mes Finlandës dhe Belgjikës

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat 0-0 mes Finlandës dhe Belgjikës.

Kjo pjesë u karakterizua me dominim total të belgëve.

Por, përkundër rasteve të shumta, ato nuk mundën të konkretizoheshin në gol.


Fillon ndeshja mes Finlandës dhe Belgjikës