Besa kampion vjeshtor

Besa kampion vjeshtor

Kampioni aktual, Besa Famgas e ka fituar bindshëm ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtor të Superligës së Kosovës në hendboll.

Besa të shtunën në Pejë fitoi ndaj Drenicës me rezultat 46:24. Kjo ndeshje i takoi javës së 14-të. Besa Famgas i ka fituar të gjitha 14 ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 28 pikë. Drenica renditet e shtata me 8 pikë, më shumë në Insporti.com.