Besart Berisha shënon gol për Western United në Australi

Besart Berisha shënon gol për Western United në Australi

Besart Berisha ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme, me skuadrën e Western United në Australi, njofton Insajderi.

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare, ia goli të shënojë në minutën e 42-të, teksa pas një krosimi nga e djathta, e kontrollon bukur topin dhe më pas me një gjuajtje të fortë e ndal topin në fundin e rrjetës.

Ky ishte goli i parë për këtë vit për Berishën, duke dërguar një sinjal se po rikthehet të bëjë atë që di më mirë, të shënojë.

Megjithatë goli i 35 vjeçarit në fund nuk kishte shumë vlerë për Western United, të cilët u mposhtën me rezultatin 3-2 nga Central Coast Mariners. /Insajderi.com