Biden e kalon Trump-in edhe në Georgia

Biden e kalon Trump-in edhe në Georgia

Joe Biden, kandidati i Demokratëve për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e ka kaluar me vota presidentin aktual, Donald Trump, edhe në shtetin e Georgias, njofton Insajderi.

Biden merr epërsinë për herë të parë në Georgia. Dalimi për momentin atje është rreth 1000 vota, derisa janë numëruar 99 për qind të votave.

Tash pas votave elektorale të fituar anë Georgia, që janë 16 sosh, Biden arrin në 264 vota elektorale dhe i nevojitën vetëm edhe gjashtë votat e Nevadas, ku po prinë, për të arritur tek 270 vota elektorale, që ia sigurojnë fitoren në zgjedhjet presidenciale./Insajderi.com