BILD: Guardiola kërkon Kane-n te City

BILD: Guardiola kërkon Kane-n te City

Sulmuesi anglez i Tottenham Hotspur, Harry Kane, është në shënjestrën e Pep Guardiolës, Manchester City për përforcuar repartin e sulmit, njofton Insajderi.

Këtë lajm e publikon prestigjozja gjermane “BILD”, ku raporton se bomberi anglez i Tottenham-it është zëvendësuesi ideal i sulmuesit argjentinas Sergio Aguero-s i cili pritet të largohet në fundin e sezionit pas skadencës së kontratës së tij.

Sulmuesi 27 vjeçar është aktivizuar me londinezët në 23 ndeshje dhe ka realizuar 16 gola në të gjitha kompeticionet këtë sezon. /Insajderi.com