Bill Clinton ngushëllon për vdekjen tragjike të producentit të famshëm

Bill Clinton ngushëllon për vdekjen tragjike të producentit të famshëm

Producenti i Hollivudit, Steve Bing, i cili ka një djalë me aktoren Elizabeth Hurley, është gjetur e vdekur në Los Angeles, sipas raportimeve në SHBA, njofton Insajderi.

Steve Bing Dead: Elizabeth Hurley's Ex Dead by Suicide at 55

Ish presidenti Bill Klinton, një mik i Bing, u shfaq për të konfirmuar lajmin, duke thënë “E desha shumë. Ai kishte një zemër të madhe dhe ishte i gatshëm të bënte gjithçka që mundte për njerëzit dhe shkaqet që ai besonte në”.

“Do të më mungojë ai dhe entuziazmi i tij më shumë sesa mund të them, dhe shpresoj se ai më në fund ka gjetur paqen.”

Producenti i filmit dhe filantropisti Steve Bing vdiq të hënën pasi u hodh nga një ndërtesë e lartë në Century City.

TMZ tha që Bing kishte vdekur pasi ra nga kati i 27-të e një ndërtese apartamentesh luksoze në Century City të Los Angeles, duke cituar burime anonime të rendit të ligjit.

Ai njihet për prodhimin dhe financimin e filmave të tillë si filmi Sylvester Stallone “Get Carter” dhe dokumentari muzikor i Martin Scorsese “Shine a Light”, Bing bashkë-shkroi komedinë e vitit 2003 “Kangaroo Jack”.

Ai investoi mbi 80 milionë dollarë në “The Polar Express” – rreth gjysmën e buxhetit të filmit të animuar. /Insajderi.com

Steve Bing, Film Producer and Political Fundraiser, Dead at 55