Billboard e quan Ava Maxin artiste që do të pushtojë toplistat

Billboard e quan Ava Maxin artiste që do të pushtojë toplistat

Revista “Billboard” e ka quajtur këngëtaren shqiptare Amanda Koçi, e njohur me emrin artistik Ava Max, si “artiste e cila pritet ti pushtoj toplistat muzikore” në botë, si dhe e kanë krahasuar talentin e saj me atë të Lady Gagës, bën të ditur “Express” i KTV-së.

Ajo po ecën me hapa të sigurt drejt suksesit, dhe kënga e saj e fundit dhe shumë e pëlqyer nga publiku, “Sweet But Psycho”, brenda vetëm 5 muajve ka arritur ti marrë 100 milionë klikime në YouTube.