Bislimi publikon një sondazh, thotë se VV do t’i ketë mbi 60 deputetë

Bislimi publikon një sondazh, thotë se VV do t’i ketë mbi 60 deputetë

Lëvizja Vetvendosje ka publikuar një sondazh sipas të cilit kjo parti do të dalë fituese në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, duke arritur t’i marrë 55 ulëse në Kuvendin e Kosovës, njofton Insajderi.

Por, nënkryetari i partisë, Besnik Bislimi, është shprehur i bindur se VV-ja do të ketë do t’i ketë më shumë se 60 deputetë në kuvend.

Përmes një postimi në Facebook, Bislimi ka thënë se në këtë sondazh nuk është përfshirë vota e diasporës dhe as mundësia që Vetëvendosjes t’i bashkohet Vjosa Osmani me iniciativën e saj.

Në këtë sondazh të VV-së, PDK do të marrë vetëm 19 deputetë, derisa Lidhja Demokratike e Kosovës 18.

Sipas tij, me gjithë elementet e përmendura, VV do të arrijë të marrë 60 deputetë./Insajderi.com

SONDAZHI I FUNDIT PËR KËTË VIT QË TREGON PREFERENCAT E VOTUESVE TË VENDIT – OMNIBUSI I REALIZUAR NGA UBO CONSULTING

Ky…

Posted by Besnik Bislimi on Wednesday, December 23, 2020